Henna proszkowa, żelowa, farbka, a może henna pudrowa? Czym różni się henna proszkowa od pudrowej i dlaczego te dwa zabiegi tak bardzo różnią się ceną i czasem wykonywania?
Henna proszkowa z wodą utlenioną
Henna proszkowa to ten rodzaj henny, który jest znany nawet naszym babciom. Do jej produkcji wykorzystuje się sproszkowane liści Lawsonii. W połączeniu z woda utlenioną 3% powstaje "papka", która barwi włoski, ale i skórę. Czas trzymania tej henny na brwiach jest uzależniony m.in. od wyjściowego koloru włosa, oczekiwanego efektu, ilości włosków i jakości henny. Świeża henna, którą kupujemy jeszcze jako jasny, a nie czarny proszek, potrafi pofarbować brwi w dosłownie kilka minut. Jeżeli klientka nie lubi efektu henny na skórze, zmywamy ją dosłownie po chwili. Cały zabieg razem z regulacją trwa maksymalnie 30 minut. Henna proszkowa jest dostępna w odcieniach czarnym, brązowym i grafitowym.
Henna pudrowa - inny skład mieszanki i przebieg zabiegu
Henna pudrowa to również sproszkowane liście lawsonii, ale bez żadnych dodatków. Do mieszanki używa się wody mineralnej lub dedykowanego aktywatora, a nie wody utlenionej, która przy częstym stosowaniu może rozjaśnić włoski. Czas zabiegu wynika z wykonania geometrii brwi, czyli pomiarów i rysunku. Zanim kosmetyczka wykonana taki rysunek, przeprowadza peeling brwi. Jest to konieczne, by henna przyjęła równo, bez plamek. Aplikacja mieszanki różni się od nakładania zwykłej henny proszkowej. Czas trzymania preparatu na brwiach wynosi minimum 15 minut. Stąd na zabieg henny pudrowej trzeba przeznaczyć godzinę. Henna pudrowa jest dostępna w wielu odcieniach, które można mieszać ze sobą.
Henna żelowa i farbki
Henna żelowa i różne farbki to produkty, które również występują w szerokiej gamie odcieni. Efekt po farbowaniu brwi tymi produktami jest subtelniejszy - farbują głównie włos. Ich składy są trochę podobne do składu farb do włosów. Niektóre farbki np. marki Thuja, zawierają olej arganowy, witaminy i keratynę. Farbki i henna żelowa występują także w wersji sensitive.
Próba uczuleniowa przed henną
Przed zabiegiem zaleca się przeprowadzenie bezpłatnej próby, by sprawdzić czy klientka nie jest uczulona na produkt. Jeżeli nigdy nie nakładałaś henny, naprawdę dobrze jest taką próbę przeprowadzić. Jak wygląda próba uczuleniowa na hennę? Kosmetyczka nakłada kroplę mieszanki na skórę za uchem. Jeżeli w ciągu 24 godzin nie nastąpi reakcja w postaci zaczerwienienia skóry lub swędzenia, możesz umówić się na zabieg właściwy.