Piercing, czyli kolczykowanie z użyciem igły

Zabieg piercingu w naszym gabinecie kosmetycznym Seremi jest wykonywany przez przeszkolonego piercera, który korzysta z jednorazowych materiałów higienicznych, igieł, wysterylizowanych w autoklawie kolczyków oraz narzędzi.

Zabieg składa się z następujących etapów:

– wypełnienie ankiety i rozmowa,

– ustalenie i zaznaczenia miejsca przekłucia,

– przekłucie (tak, przekłucie igłą boli, ale trwa kilka sekund), po którym od razu wyjmujemy igłę,

– podmiana wenflonu (plastikowej rurki, w której wcześniej była igła) na kolczyk (ten etap trwa chwilę dłużej niż przekłucie)

– zakręcenie kuleczki (ten etap trwa zwykle najdłużej ;)).

Po zabiegu piercingu dostaniesz zalecenia i zasady pielęgnacji (na papierze lub w wersji elektronicznej).

Po miesiącu od przekłucia zaleca się wymianę na krótszy kolczyk. Dlaczego? Ponieważ po przekłuciu może pojawić się opuchlizna, musisz mieć na nią miejsce. Dłuższy kolczyk pozwala na higienę i dopływ powietrza, ALE kolczyk dobrze jest wymienić na krótszy, aby zapobiec zniekształceniu kanału przekłucia, np. poprzez spanie na boku.

Wymiana kolczyka z kolczykiem tytanowym kosztuje 30 zł. Jeżeli marzysz o innej biżuterii, skonsultuj to z nami. 

Dawniej korzystano z kolczyków ze stali zwanej chirurgiczną. Jednak okazuje się, że stal również może uczulać. Tytan i bioplast to najmniej alergizujące materiały. Możesz też wymienić kolczyk na złoty, wyższej próby, ale pamiętaj, że ważna jest grubość i długość pręta. Jeśli nie jesteś uczulona/y na metale, możesz spróbować z kolczykami ze stali chirurgicznej, ale dopiero po pełnym wygojeniu, które może trwać nawet do 6 miesięcy.

 

Helix, flat, lobe, tragus lub nostril w Inowrocławiu

Shopping Cart